Aktualności

blog

02

Maj

Przestrzenie wystawiennicze w zabytkowym budynku Muzeum w Pruszczu Gdańskim

Szachulcowy budynek Wiedemanna, z charakterystycznym podcieniem, wybudowany został na przełomie XVIII i XIX wieku. Nowy projekt przebudowy budynku zapewnia wysoką funkcjonalność pomieszczeń ekspozycyjnych rozmieszczonych na dwóch kondygnacjach oraz poddaszu użytkowym oraz kawiarni zlokalizowanej w budynku, wraz z szerokim tarasem od strony podwórza.

quote

"Siedziba Referatu Ekspozycji i Dziedzictwa Kulturowego, jest miejscem szczególnym w krajobrazie miasta Pruszcz Gdański. Przez wiele dziesięcioleci stanowiła bowiem własność jednego z najznamienitszych i zasłużonych rodów w historii Pruszcza - rodu Wiedemannów."

Miasto Pruszcz Gdański

Stylistyka wnętrz oraz kolorystyka elewacji została zaprojektowana z zachowaniem chronionych konserwatorsko elementów oraz detali historycznej architektury obiektu.

blog
blog

Budynek dwukondygnacyjny, z zaadoptowanym na nowo strychem, częściowo podpiwniczony, z tarasem przeznaczonym na cele kawiarni - wyposażony został w nowoczesne technologie obsługi technicznej muzeum oraz wyposażenia do prezentacji multimedialnych ekspozycji.

Obiekt jest obecnie udostępniony dla mieszkańców miasta, pełni funkcje wystawiennicze, edukacyjne i szeroko pojęte kulturalne. Część budynku przeznaczono na działalność gastronomiczną, która wg. koncepcji uzupełnia kulturalny charakter przestrzeni publicznej.

Komentarze (1)

komentarz
Joanna R.Odpowiedz
20 Maj, 2022 At 9:PM

Ładny budynek, dobra robota.

Dodaj Komentarz