projekty i realizacje

Budynek usługowo - biurowy w Clondalkin - projekt koncepcyjny - 2010 r.

Projektowany zespół obiektów, w którego skład wchodziły dwa lokale handlowe o łącznej powierzchi ok. 4 000 m2, jednostki usługowe, powierzchnie biurowe oraz parking dwupoziomowy na ok. 400 samochodów i 200 rowerów miał powstać na obrzeżach miejscowości i pełnić funkcję lokalnego centrum handlowego dla mieszkańców okolicznych osiedli.

Więcej

Budynek biurowy w Dublinie - projekt koncepcyjny - 2009 r.

Założeniem projektowym było stworzenie nowoczesnego budynku biurowego, spełniającego wymagania i standardy obiektów inteligentnych i niskoenergetycznych. Wyzwaniem okazało się umieszczenie na bardzo małej i wąskiej działce, jaką dysponował inwestor, ośmiu funkcjonalnie zoorganizowanych kondygnacji powierzchni biurowych, obszernej recepcji, baru dla pracowników, dwóch apartamentów i parkingu.

Więcej

Dom jednorodzinny w Tuchomiu k/Gdyni. Obiekt zrealizowany - 2007 r.

Budynek jednorodzinny typu bungalow, został zaprojektowany z myślą o czteroosobowej rodzinie. Dom kryje w sobie obszerne wnętrza o regularnych kształtach, doświetlane przez duże przeszklenia. Pokój dzienny z otwarciem na obszerny ogórd, kuchnia, jadalnia, hall i korytarz tworzą jednoprzestrzenny układ wnętrz składających się na strefę użytku dziennego. We frontowej części domu zlokalizowano dwustanowiskowy garaż, wysunięty poza obrys. Ciekawa bryła budynku, drewniana pergola na tarasie, horyzontalne podziały okien i zastosowane nowoczesne materiały wykończeniowe nadają budynkowi wysokich walorów estetycznych.

Dom jednorodzinny w Pucku. Obiekt zrealizowany - 2006 r.

Zaprojektowany dom w swojej stylistyce i użytych materiałach nawiązuje do architektury regionu, w którym został wybudowany. Drewniany ganek, elementy ciesielskie wykonane przez miejscowych stolarzy, drewniane okiennice i detale są nawiązaniem do architektury sąsiednich zabudowań i krajobrazu darżlubskiego parku krajobrazowego. Dodatkowo projekt zakłada wiele ekologicznych rozwiązań takich jak: szklana weranda kumulująca ciepło w ciągu dnia i oddająca je w nocy, oszczędny płytowy fundamet grzewczy, czy komin szamotowy działający jak piec akumulacyjny.

Dom wielorodzinny w Sopocie - nabudowa - w trakcie realizacji 2013 r.

Projekt zakłada nadbudowę domu z 1929 roku objętego strefą ochronną konserwatora zabytków.
Ciekawym wyzwaniem było dopasowanie i zaprojektowanie nowoczesnej oranżerii, która spełniałaby wymagania konserwatora i tym samym harmonijnie wpisywała się w otoczenie sąsiadujących z nią budynków .

Więcej

Dom wielorodzinny w Rumii - wizualizacja 2013 r.

Zestaw wizualizacji obiektu mieszkalnego, które były tematem opracowania stworzonego na potrzeby kampanii marketingowej.

Więcej